Cievna chirurgia

Laserové a dermatokozmetické centrum

Odstraňovanie kŕčových žíl laserovou metódou ELVeS

ELVeS je vnútrocievny spôsob liečby kŕčových žíl laserom. Je to mnohostranná a ľahko použiteľná metóda, ktorá sa vyvinula pre kompletné riešenie ošetrenia ochorení ciev dolných končatín. Pri tejto metóde sa využíva diódový laser umožňujúci zaviesť mimoriadne tenký svetlovod do lumena širokých i veľmi tenkých ciev. Laserový lúč na konci svetlovodu dokáže vyvinúť vysokú teplotu, a tak uzavrieť poškodenú cievu bez porušenia jej okolia.

Kŕčové žily sú veľmi rozšíreným civilizačným ochorením. Možno povedať, že ochorením trpí viac než 50 % populácie, pričom nejde len o kŕčové žily, ale aj o drobné rozšírené cievky na tvári a dolných končatinách. Kŕčové žily sa objavujú v prípade, keď chlopne v žilách nepracujú správne. Žily strácajú elasticitu a pozvoľna sa naťahujú. Krv, ktorá normálne smeruje k srdcu, sa spomaľuje, stagnuje a žily sa zväčšujú. Vystupujú na povrch okolitej kože a sú stále zreteľnejšie. Ak sa prvé príznaky včas neliečia, dochádza k rozvoju ochorenia, objavujú sa pocity únavy, bolesti a opuchy dolných končatín. Poslednou fázou neliečených kŕčových žíl je bercov vred, ktorý predstavuje veľmi nepríjemnú a ťažko zvládateľnú komplikáciu.

Ambulantne a efektívne sa metódou ELVeS liečia:

 • veľké povrchové podkožné žily,
 • malé povrchové podkožné žily,
 • kŕčové žily,
 • drobné retikulárne žily,
 • pavučinkové rozšírené cievky,
 • bercové vredy.

Liečenie kŕčových žíl prešlo dlhodobým vývojom, ale až do dnešných dní je podstatou terapie chirurgický zákrok. Systém ELVeS je však úplne unikátny a revolučný v tom, že kompletný zákrok sa vykonáva v lokálnej anestézii, ambulantne, práceneschopnosť je od 0 do 3 dní a nutnosť bandážovania operovanej končatiny je približne 7 – 10 dní. Použitie lokálnej anestézie taktiež prináša množstvo výhod – je neinvazívne a pre pacienta menej rizikové. Ošetrenie laserom sa realizuje pozdĺž celej cievy. Termický efekt spôsobený laserovým žiarením vedie k úplnému uzavretiu žily. Celkové ošetrenie trvá 30 – 90 minút, avšak samotný laserový zákrok len niekoľko minút. Tak ako pri všetkých chirurgických zákrokoch aj pri použití metódy ELVeS sa môžu vyskytnúť komplikácie. S nimi vás podrobne oboznámi váš ošetrujúci lekár pri vstupnom vyšetrení.

Liečenie kŕčových žíl touto metódou prináša:

 • vysoký pooperačný komfort v porovnaní s tradičnou chirurgickou liečbou, pri ktorej trvá proces rekonvalescencie až niekoľko týždňov,
 • krátky čas operácie,
 • výborné estetické výsledky – po ošetrení nezostávajú žiadne jazvy a žiadne pooperačné krvné výrony,
 • rýchly návrat k bežným aktivitám,
 • riziko infekcie je prakticky nulové.

Pri liečbe retikulárnych žíl sú to nesporne tieto výhody:

 • nenastávajú žiadne zmeny farby kože (hyperpigmentácia alebo hypopigmentácia),
 • liečbu možno vykonať aj u pacientov, ktorí užívajú lieky proti zrážaniu krvi,
 • nie je potrebná bandáž,
 • nedochádza k popáleninám,
 • zákrok je prakticky bezbolestný.

Ak máte problémy spojené s kŕčovými žilami, odporúčame konzultáciu so skúseným cievnym chirurgom a po ultrazvukovom vyšetrení žilového systému vám bude navrhnutý optimálny postup liečby vášho ochorenia.

 

PRED a PO

Sklerotizácia ciev – varixov

Rozhodli ste sa podrobiť výkonu, pri ktorom Vám sklerotizačnou metódou odstránime menšie metličkovité, sieťovité alebo väčšie, vakovite rozšírené povrchové žily a žilky na dolných končatinách.

Najtenšou vyrábanou ihlou (diabetickou) sa Vám do žíl podáva roztok, ktorý poškodí vnútornú výstelku žilovej steny a za sprievodných príznakov zápalového procesu sa po určitom čase celý sklerotizovaný úsek zmení v neviditeľný, tenký fibrózny pruh.

Výkon je málo bolestivý (podľa vyjadrenia viacerých klientov), nevyžaduje podávanie žiadnych bolesť utišujúcich prostriedkov, podávaná látka je minimálne alergénna, množstvo podávanej látky v jednom sedení je 5 ml (1 ampulka), množstvo je absolútne bezpečné, bez výskytu nežiadúcich komplikácií (hlavne najvážnejšie komplikácie – hlbokej žilovej trombózy). Jedná sa o ambulantný výkon, na dohodnutom termíne Vám v jednom sedení vysklerotizujeme spravidla len jednu končatinu v určenom rozsahu. Výkon Vás neobmedzuje v realizovaní bežných činností v pracovnom i osobnom živote.

Po výkone musíte aspoň 15 – 20 minút chodiť, absolvovať krátku prechádzku, v prípade nepriaznivého počasia aspoň po chodbe zariadenia. Prineste si preto na výkon pohodlnú obuv.

Pančuchu musíte nosiť len cez deň, v období keď najviac sedíte alebo stojíte, pred spánkom si ju môžete pokojne vyzliecť. Pri akejkoľvek športovej aktivite nie je nevyhnutné pančuchu obliekať. Poraďte sa však so svojim lekárom o plánovaných športových aktivitách.

Odstránenie cievnych metličiek

Laserom EMAX sa odstraňujú jemné cievky na tvári a dolných končatinách.

Ostatné oddelenia

LIFE-MED CLINIC

Zväčšovanie pŕs i výmena implantátov

Plastická chirurgia

Pred operáciou je potrebná konzultácia, kde sa dozviete všetko podrobne, vrátane výberu implantátov. konzultácia trvá cca 1 hodinu.

Operácia sa vykonáva v celkovej anestéze trvá cca 2 hodiny, pacientka po zákroku zostáva na klinike  hospitalizovaná 24 hodín. Po týždni pride na kontrolu. Po operácii  musí nosiť elestickú  podprsenku  4-5 týždňov.

Na prsníkové implantáty Mentor dávame doživotnú záruku. Sú to toho času najkvalitnejšie implantáty na trhu.

Zväčšovanie prsníkov

Pomocou posúvača môžete porovnať fotografie pred a po

Chcete sa objednať na konzultáciu ?

Volajte na +421 918 97 11 14. Tešíme sa na Vašu návštevu.